Recepty

Jak urychlit léčbu nachlazení + recept na nejlepší lék na světě

Sice se říká, že jsou sportovci odolnější proti nemocem než normální smrtelníci, někdy ale i oni podlehnout nějakému nachlazení či chřipce. Taky se mi to nevyhnulo. Popravdě si říkám, že se svým životním stylem poslední měsíc už jsem měla být nemocná o dost dřív. Naštěstí mezi mé příznaky patřilo jen škrábání v krku, rýmička a celková únava. Nevím, zda to bylo z oslabení těla po těžkém tréninku v ošklivém počasí, nákazy ze školy nebo odkudkoliv odjinud, málo spánku nebo všechno dohromady. Tělo mi prostě vystavilo stopku.

První věc, kterou by si měli všichni uvědomit, je, jak moc špatně na tom jsou. S rýmou se dá ještě slušně trénovat. S kašlem už to je horší. A pokud se ještě přidá pocit únavy, bolesti „celého člověka“ nebo horečka… Rozhodně nemá cenu pokoušet své zdraví. I z takových prkotin můžou vzniknout opravdu vážné problémy jako jsou různé záněty horních a dolních cest dýchacích… Dejte si pár dnů volna, odpočiňte si. Vaše tělo vás o to žádá. Jestli jste neposedové jako já, tak si zajděte na pár procházek, když není tedy úplně ošklivo.

Když už si tedy přiznáte, že jste nemocní, je na čase sáhnout po osvědčených pomocnících. Já se neobejdu bez Imunoglukanu ACUTE (doplněk stravy s obsahem přírodního betaglukanu, vitaminu C a zinku). Jedná se o intenzivní 5-denní kúru – 5 tabletek, které vám pomůžou dát se zpět do kupy. Zvýším denní dávky vitamínu D a cordycepsu, které taky zlepšují imunitu.

Je potřeba zlepšit imunitu a bojovat s nemocí. V tom nám pomůže kuřecí vývar (k němu více níže), bylinkové čaje – preferuji zázvorový, echinaceový, lipový proti horečce, mateřídouškový nebo šalvějový. Účinný bojovník je i česnek. Můžete si udělat česnečku, nakládané stroužky v medu, přidat ho do téměř každého slaného jídla. Dejte si ale pozor, jestli netrpíte nesnášenlivostí česneku jako já. Jo, jsem upír. 😀 Těžko se mi tráví, zvedá se mi po něm žaludek a pálí mě v krku ještě víc.

Zvýšená dávka vitamínu C nám taky pomůže. Pozor ale na chladivý efekt citrusových plodů a naopak snižování dávek vitamínu C vařením. Více než pomeranče mají tohoto vitamínu mají například červené papriky, růžičkové kapustičky, brokolice, papaya, jahody nebo kiwi.

Doporučuji zařadit do jídelníčku protizánětlivé potraviny – kurkumu, zázvor, košťálovou zeleninu, mrkev, řepu, ananas, jablka, avokádo, lososa, semínka bohatá na omega 3 mastné kyseliny…prostě kvalitní čerstvé potraviny s převahou rostliných zdrojů potravin.

Superlék kuřecí vývar

Vývar je všelék našich babiček. Má protizánětlivé účinky. Obsahuje mnoho minerálů a vitamínů a je lehce stravitelný. Doma připravujeme vývar každý týden jako takovou prevenci před nemocemi. Někdy děláme i hovězí. Důležité je použít kvalitní české maso a kosti (většinou ho nakupujeme v Abertamech na farmě). Pokud jste vegetariáni nebo vegani, doporučuji alespoň zeleninový vývar, který vám taky dodá vitamíny a krásně vás prohřeje.

Potřebujeme:

2-3 kuřecí hřbety

kořenovou zeleninu (celer, petržel, řepu, mrkev)

bojovníky (cibuli, česnek, zázvor)

dochucovače (pepř, nové koření, bobkový list)

sůl a pepř při podávání

Připravte si veliký hrnec a napusťte do něj trochu studené vody. Dejte si vařit vodu v rychlovarné konvici. Do hrnce vložte maso, zeleninu a přidejte koření. Zalijte horkou vodou. Vařte 5-6 hodin na mírném ohni (prostě na nejnižším stupni). Pravý vývar se vaří takhle dlouho. Doporučuji ho dát vařit ráno než odcházíte do školy nebo do práce, nebo naopak přes noc. Pak už stačí jen vývar slít, přidat do něj čerstvou zeleninu a trochu uvařeného masa, osolit a opepřit. Dobrou chuť a nezapomeňte si připravit kapesníky.

Důležitá je prevence všech nemocí – kvalitní životospráva – pestrá zdravá strava, hodně spánku, dostatek pohybu a cvičení, duševní pohoda a otužování.

Přeji vám všem hlavně hodně zdraví nebo ať jste brzy zdraví!

Běhu zdar!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top